Erdoğan Akşener’e: ‘Ahlak Yoksunu, Bayansın Bayan’

 Erdoğan Akşener’e: ‘Ahlak Yoksunu, Bayansın Bayan’
Okunuyor Erdoğan Akşener’e: ‘Ahlak Yoksunu, Bayansın Bayan’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mecliste yaptığı şehit askere küfredilmesi olayıyla ilgili yorumuna tepki göstererek ‘Bir partinin lideri olarak bayansın, bayan. Mecliste o nasıl bir küfürdür. Bir bayan olarak sen bunu nasıl söylersin’ dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Çanakkale Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. 

Akşener’e seslenen Erdoğan, ‘Bayansın bayan. Mecliste o nasıl bir küfürdür. Bir bayan olarak sen bunu nasıl söylersin? Ahlak yoksunu. Bir kadın olarak bir bayan olarak nasıl böyle bir küfrü söylersin?

Şehitlerine, şehit yakınlarına küfretmeyi olgunlukla karşılayanlardan milletimiz hesabını sandıkta sormakla kalmayıp onları sokağa çıkamaz hale getirecek’ diye konuştu.

Akşener geçtiğimiz günlerde Meclis’teki grup toplantısında iktidara meydan okuyarak şu ifadeleri kullanmıştı:

‘Zannetmeyin harlayarak bizi geri çekeceksiniz. Her dükkânın içinde a-Haber’inize provokasyon yaptırabilirsiniz, her dükkânın kapısında porno sitesinde gezenlere, yavşak yavşak konuşanlara, yazı yazanlara provokasyon yaptırabilirsiniz. Yaptırın kardeşim! Sizden korkan sizin gibi olsun. Biz milletimizi dinlemeye, milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle