• Ana Sayfa
  • Haber
  • Shiba Inu’nun Değeri Yüzde 700 Bin Artınca Milyoner Olan Depo Çalışanı Emekliye Ayrıldı

Shiba Inu’nun Değeri Yüzde 700 Bin Artınca Milyoner Olan Depo Çalışanı Emekliye Ayrıldı

 Shiba Inu’nun Değeri Yüzde 700 Bin Artınca Milyoner Olan Depo Çalışanı Emekliye Ayrıldı
Okunuyor Shiba Inu’nun Değeri Yüzde 700 Bin Artınca Milyoner Olan Depo Çalışanı Emekliye Ayrıldı

Bir depo çalışanı, mimden ilham alan kripto paranın Shiba Inu’ya 6 bin sterlin (yaklaşık 80 bin TL) yatırım yaptıktan sonra 35 yaşında işinden ayrılarak emekli oldu.

Independent Türçe’de Ata Türkoğlu’nun derlediği haberde, Fortune’a göre bu riskli bahis, mimden ilham alan kripto paranın fiyatının 2021’de yüzde 700 binden fazla fırlamasıyla, bir eş ve baba olan adamı bir yıldan kısa sürede milyonere dönüştürdü.

İsmini gizlemek için Rob adını kullanan eski süpermarket depo müdürü, dergiye  Shiba Inu’nun ‘broşür’ tanıtım yazısını okuduktan sonra para birimiyle ilgilenmeye başladığını söyledi.

Shiba Inu’nun Ryoshi takma adlı yaratıcısının Ağustos 2020’de yazdığı broşürde, kripto paranın Ethereum ağını kullanarak nasıl hem para birimi hem de akıllı sözleşme benzeri teknolojiler için merkezi olmayan bir platform şeklinde hizmet verebildiğini anlatılıyor.

Geçen ayki zirvesinden yüzde 40 geride

Broşürde ayrıca kripto paranın ‘merkezi olmayan ve kendi kendine oluşan bir topluluk kurma deneyi’ olduğu iddia edilirken, ‘Shiba Inular inanılmaz köpeklerdir’ ifadeleri de yer alıyor. Bu köpek türü, dogecoin kripto para birimine de ilham vermişti.

Rob, ‘Okuduktan sonra saplantı haline getirdim. Sadece yazanlara inanmıştım’ dedi ve ekledi:

‘Geçmişte bir hayli fakirlik çektim. Bu kadar param olmasının hayalini bile kuramazdım.’

Kripto piyasasının istikrarsızlığı sebebiyle Shiba Inu parası rekor seviyesinden bu yana fiyat olarak ciddi şekilde düşüş yaşadı ve değerinin yüzde 40’ından fazlasını kaybetti.

Bu, geçen ay para zirvedeyken 6 bin sterlinlik (yaklaşık 80 bin TL) aynı yatırımı yapan herhangi bir kişinin bugün 3 bin 500 sterlinden (yaklaşık 46,6 TL) de az parası olacağı anlamına geliyor.

Kripto para platformu Luno’nun piyasa raporunda yakın zamanda şu ifadelere verildi:

‘Shiba Inu en çok kazananlar arasındaydı ama mimden ilham alan para birimini satın alanlardan bazıları, bunu satarak nakde çevirmeye başlıyor gibi görünüyor.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle