• Ana Sayfa
  • Haber
  • Malatya’da Çöken Binada Çalışan İşçiler: ‘Binanın Çürük Olduğunu Söyledik’

Malatya’da Çöken Binada Çalışan İşçiler: ‘Binanın Çürük Olduğunu Söyledik’

 Malatya’da Çöken Binada Çalışan İşçiler: ‘Binanın Çürük Olduğunu Söyledik’
Okunuyor Malatya’da Çöken Binada Çalışan İşçiler: ‘Binanın Çürük Olduğunu Söyledik’

Malatya’da tadilatını yaptıkları binanın çökmesi nedeniyle tutuklanan iki işçi suçlamaları reddetti. İşçiler, iş yeri sahibine binanın çürük olduğunu söylediklerini ancak ‘siz devam edin’ karşılığını aldıklarını öne sürdü.

Malatya’da  2 katlı binanın çökmesiyle ilgili tutuklanan işçiler Zeki Canpolat ve Mehmet Günay’ın savcılık ifadesi ortaya çıktı.

İşçiler, tadilatını yaptıkları tavukçu dükkanının sahibi Hikmet Doğan’a binanın çürük olduğu bilgisini verdiklerini iddia etti.

“Bina çürük dedik”

Mehmet Günay, ‘İş yeri sahibine ‘Hikmet ağabey, bu bina çürük. Çivi dübel tutmuyor’ dedik. ‘Siz çalışmaya devam edin, bir şekilde tuttururum’ dedi’ ifadelerini kullandı.

Sonrasında çalışmaya devam ettiklerini belirten Günay, ‘Bitirmeye yakın çökme olayı meydana geldi, ben de molozların arasında kaldım. Herhangi bir kusurum yok. Suçlamayı kabul etmiyorum’ dedi.

“Bildiğim kadarıyla bu bina yığma binaydı”

İşçilerden Zeki Canpolat benzer şekilde işyeri sahibini suçladı. ‘İş yerine onarım için gittiğimde taşıyıcı duvar yıkılmıştı. Demir profille destekleniyordu’ diyen Canpolat, ‘Bildiğim kadarıyla bu bina yığma binaydı. Benim yaptığım tadilat nedeniyle yıkılmamıştır’ diyerek suçlamaları reddetti.

İnönü Caddesi’ndeki 2 katlı bina, önceki gün altındaki tavukçu dükkanında yapılan tadilat sırasında çökmüştü. Şans eseri olayda can kaybı yaşanmazken 13 kişi enkaz altından yaralı kurtarılmıştı. Yaralılardan 12’si taburcu edildi, bir kişinin ise hastanedeki tedavisi devam ediyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle