• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (11 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (11 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (11 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (11 Kasım)

11 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Takvim gazetesi Lütfü Türkkan’ın küfür olayı üzerinden Akşener’i blurlayarak hedef gösterdi. Gazete, ayrıca 5 soruluk ‘Yavşak’ testi hazırladı.

2. Elazığ’da 24 Ocak 2020 yılında meydana gelen 6.8’lik depremde ailesini kaybeden depremzedelere devlet tarafından ‘hibe’ konutlara 340 ila 360 bin TL arasında borç çıkartıldı.

3. Metropoll Araştırma’nın anketinde sağlıklı yaşam için yeterli düzeyde beslenemediğini söyleyenlerin oranı %57,1 çıkarken, %42,1 yeterli düzeyde beslendiğini sonucu çıktı.

4. Ankara’da Abdulsamed Ünal şiddet uyguladığı için evi terk eden eşi Zennure Ünal’ı pompalı tüfekle öldürmek isterken, yanında bulunan ablası Leyla Kılınç’ı öldürdü.

Sanığa, eşini öldürmeye teşebbüsten verilen 15 yıl hapis cezası, tahrik ve iyi hal indirimiyle 9 yıl 4 aya düşürüldü, İ.P.’yi öldürmeye teşebbüsten ise 8 yıl 4 ay hapis verildi.

5. İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına hakaret ettiği görüntüler gündemdeki yerini korurken, Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in de şehit yakınına hakaret ettiği ortaya çıktı.

6. Sayıştay, Karayolları Genel Müdürlüğü 2020 yılı denetiminde “yap-işlet-devret modeli” ile yaptırılan otoyol projelerinde sözleşmenin değiştirildiğini saptadı. Geçiş ücreti ve kur güncellemesinin yılda bir kereden ikiye çıkarılması sonucu üç projede şirketlere geçen yıl fazladan 884 milyon lira aktarıldı.

7. Gaziantep’te annesinin ölümüne neden olan ve olay yerinden kaçan zanlı gözaltına alınırken, yaşadığı korkunun ardından kalp krizi geçirerek ölen kadının cenazesi, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi.

8. 23 yaşındaki Fedai Altun da atama bekleyen bir beden eğitimi öğretmeniydi. İş bulamadığı için bir inşaatta çalışmaya başlayan Fedai, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

9. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Taraflardan ikisinin de ilk nikahıysa fiyat tarifesindeki düşük rakam uygulanacak. Taraflardan birinin ikinci nikahı olması halinde, nikah ücreti 5 bin lira. Taraflardan birinin üçüncü nikahı olması halinde nikah ücreti 50 bin lira. Taraflardan birisinin veya ikisinin de yabancı uyruklu olması halinde nikah ücreti 100 bin lira olacak’ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle