• Ana Sayfa
  • Haber
  • Sabah Yazarı Mehmet Barlas: ‘Bir Bakarsınız CHP Kapatılmış ve Seçime Girmesi Yasaklanmış…’

Sabah Yazarı Mehmet Barlas: ‘Bir Bakarsınız CHP Kapatılmış ve Seçime Girmesi Yasaklanmış…’

 Sabah Yazarı Mehmet Barlas: ‘Bir Bakarsınız CHP Kapatılmış ve Seçime Girmesi Yasaklanmış…’
Okunuyor Sabah Yazarı Mehmet Barlas: ‘Bir Bakarsınız CHP Kapatılmış ve Seçime Girmesi Yasaklanmış…’

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, muhalefetin meşruiyet sorunu olduğunu iddia etti, ” Yani bir bakarsınız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Cumhuriyet Halk Partisi kapatılmış ve seçime girmesi yasaklanmış olabilir.” dedi.

Barlas ‘Muhalefetin meşruiyet sorunu’ başlıklı yazısında, “Acaba Türk siyasetinde meşru olmayan unsurlar, legal olarak yer bulabilirler mi? Mesela PKK’nın HDP ile birlikteliğine değiniliyor ve bu konu adeta sakız haline getiriliyor. Ve biliyoruz ki HDP hakkında bir de kapatma davası var. Yani bir parti, meşruiyetini kaybederse seçime katılabilir mi?

Aynı durum Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu için de söz konusu değil mi? Sürekli yalan söyleyen, kendi ülkesini yabancı ülkelere jurnalleyen, ülkenin geleceği hakkında olumlu hiçbir görüşü olmayan bir siyasetçi ne kadar meşruiyet taşır? Yani bir bakarsınız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Cumhuriyet Halk Partisi kapatılmış ve seçime girmesi yasaklanmış olabilir.” ifadelerini kullandı.

Parti kapatmanın Türkiye’de ne ilk, ne de son olduğunu belirten Barlas, “Son Anayasa değişikliğine kadar Anayasa Mahkemesi musluk kapatır gibi partileri kapatmıyor muydu?” diye yazdı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle