• Ana Sayfa
  • Haber
  • Akşener’den Erdoğan’a: ‘Şehide ‘Kelle’ Diyen Şuursuzlar Bize Ahkam Kesemezler’

Akşener’den Erdoğan’a: ‘Şehide ‘Kelle’ Diyen Şuursuzlar Bize Ahkam Kesemezler’

 Akşener’den Erdoğan’a: ‘Şehide ‘Kelle’ Diyen Şuursuzlar Bize Ahkam Kesemezler’
Okunuyor Akşener’den Erdoğan’a: ‘Şehide ‘Kelle’ Diyen Şuursuzlar Bize Ahkam Kesemezler’

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Akşener, ‘Şehide ‘kelle’ diyen şuursuzlar bize ahkam kesemezler’ diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

‘Yarın 10 Kasım, ortak bir hüznümüzün mavi gözlü bozkurtumuzu ebediyete uğurladığımızın yıl dönümü. O büyük iradenin lideri bundan 83 yıl önce aramızdan ayrıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdaki ayrık otlarını saymazsak Türkiye’nin her kimlikten her renkten vatandaşın şükranla andığı bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin buluşma noktasıdır. Ahlaksız gayretlere rağmen o büyük insanın vakfettiği bu büyük aziz milletin kalbinden silmeyi başaramadılar. Görüyorum ki vefatından 83 yıl sonra bile neden hâlâ bu kadar sevildiğini anlamakta zorlanıyorlar. Şaşırmıyoruz ‘çünkü önce millet diyemeyenlerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamaları mümkün olamaz. Allah’ın huzurunda ondan razı olduğumuzu ilan ediyoruz. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten razıyız Allah da mavi gözlü bozkurtumuzdan ve tüm istiklal gazilerimizden razı olsun.

‘Şehide ‘kelle’ diyen şuursuzlar bize ahkam kesemez…’

Aziz milletim bir hususun altını kalın bir şekilde çizmek istiyorum. Ellerinde şehitlerimizin kanı olan teröristleri devletin televizyonuna çıkaranlar bize şehitlerimiz üzerinden ahkam kesemez. Şehide ‘kelle’ diyen şuursuzlar bize ahkam kesemezler.

Bu kürsüde şehit yakınları konuşurken yayını kesenler bize ahkam kesemez. Teröristler rahatsız olmasın diye bayrak indirenlerin, meşhur Habur rezaletinde o malum mahkemelerin kurulduğunda orada çalışan bir öğrencim beni aradı.

‘Teröristler rahatsız olmasın diye Türk bayrağı ve Atatürk resimleri çadır mahkemelerinden çıkarıldı’ dedi.

Türk bayrağını o mahkemelerden indirenlerin bize edecek tek kelime sözleri, verecek tek satır dersleri olamaz.

Lütfü Bey bir hata yaptı. Ancak kendisi yaptığı hata karşısında olgunluk gösterdi önce çıktı özür diledi sonrasında ise gereğini yapıp grup başkanvekilliğinden istifa etti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle