• Ana Sayfa
  • Haber
  • Ankapark’ta Yeni Skandal: Vatandaşın Parasıyla ‘Medine Ziyareti’ Yapılmış

Ankapark’ta Yeni Skandal: Vatandaşın Parasıyla ‘Medine Ziyareti’ Yapılmış

 Ankapark’ta Yeni Skandal: Vatandaşın Parasıyla ‘Medine Ziyareti’ Yapılmış
Okunuyor Ankapark’ta Yeni Skandal: Vatandaşın Parasıyla ‘Medine Ziyareti’ Yapılmış

Melih Gökçek döneminde, “Ankapark’ın tanıtımı” adı altında Cidde’deki fuar için ihale yapıldığı ancak fuar kafilesinin büyük bir kısmının bir süre sonra Cidde’den ayrılarak Medine’ye gittikleri tespit edildi. Fuara katılan ve eşleriyle birlikte beş yıldızlı otelde konaklayan “görevlilerin” dönüş biletlerinin Medine’den alındığı belirlendi

Ankapark için 2016 yılında Cidde Fuarı’nda tanıtımı için ihaleye çıkıldığı, fuardaki 36 metrekarelik stant için 25 kişinin görevlendirildiği, 7 adet VIP araç temin edilmesi ve 5 yıldızlı otelde konaklamaları dahil ücretlerinin ödendiği belirlendi. Bir kısmının eşlerinin de olduğu katılımcıların Türkiye’ye dönüş biletlerinin daha gitmeden önce Cidde’ye 418 kilometre uzaklıktaki Medine’den alındığı ortaya çıktı.

Soruşturma başlatıldı

BirGün‘ün aktardığına göre Ankara Büyükşehir Belediyesi kaynakları, fuar alanından çok uzakta, başka bir kentten dönüş biletlerinin alınmasının ve üst düzey bürokratlarının eşleriyle birlikte Suudi Arabistan’a gitmesinin “dini vecibeleri yerine getirmek maksatlı” değerlendirildiğini belirtti. 

İşin verildiği firma üzerinden üst düzey bürokrat ve eşlerinin hangi otel, şehir ve harcamalarda bulunduklarının ayrıntılı bir şekilde inceleneceği ve konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle