• Ana Sayfa
  • Haber
  • Netflix’ten Bir İlk Daha: Yapay Zeka Tarafından Yazılan Korku Filmi Yayında

Netflix’ten Bir İlk Daha: Yapay Zeka Tarafından Yazılan Korku Filmi Yayında

 Netflix’ten Bir İlk Daha: Yapay Zeka Tarafından Yazılan Korku Filmi Yayında
Okunuyor Netflix’ten Bir İlk Daha: Yapay Zeka Tarafından Yazılan Korku Filmi Yayında

Senaryosu yapay zeka tarafından yazılmış ilk korku filmi “Mr. Puzzles Wants You to be Less Alive” Netflix imzasıyla yayınlandı.

Senaryosu yapay zeka tarafından kaleme alınan korku filmi Mr. Puzzles Wants You to be Less Alive yayınlandı. Netflix, dijital çağda yeni bir kapıyı daha araladı.

Yapay zekanın makale yazması, rap şarkısı için söz hazırlaması, resim yapması, yıllar önce yapılmış tablolardaki gizemleri çözmesi ya da bir Nirvana şarkısı hazırlaması artık sıradan bir hâl alıyor. Dijital yayın platformu Netflix de, senaryosunda sadece yapay zekanın imzasının yer aldığı bir kısa korku animasyonu hazırladı.

Kayıp Rıhtım’dan Devrim Beyaz’ın derlediği habere göre, yapay zeka, bu filmi yapmak için toplam 400 bin saat boyunca korku filmi izledi. Netflix, Mr. Puzzles Wants You to be Less Alive (Mr. Puzzles Daha Az Canlı Olmanı İstiyor) adını taşıyan filmin türünün ilk örneği olduğunu savunuyor.

Mr. Puzzles Wants You to be Less Alive adındaki kısa animasyon ilhamını Testere (Saw) serisinden ve serinin ikonik karakteri Jigsaw’dan alıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle