• Ana Sayfa
  • Haber
  • Sosyal Medyada Muz Yedikleri Görüntüleri Paylaşan 7 Göçmen Hakkında Sınır Dışı Edilme Kararı…

Sosyal Medyada Muz Yedikleri Görüntüleri Paylaşan 7 Göçmen Hakkında Sınır Dışı Edilme Kararı…

 Sosyal Medyada Muz Yedikleri Görüntüleri Paylaşan 7 Göçmen Hakkında Sınır Dışı Edilme Kararı…
Okunuyor Sosyal Medyada Muz Yedikleri Görüntüleri Paylaşan 7 Göçmen Hakkında Sınır Dışı Edilme Kararı…

Bir sokak röportajında vatandaşın ‘Ben muz yiyemiyorum, kilolarca muz alıyorlar’ sözünü tiye alan göçmenler hakkında sınır dışı edilme kararı alındı… 

Sosyal medyada paylaşılan videolar için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

‘Bir sokak röportajında yer alan “Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz…” söylemi sonrası yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen kişilerce muhtelif sosyal medya platformlarından provokatif amaçlı “muz yeme” eylemi içerikli video ve paylaşımın dolaşıma sokulduğu görülmüştür.

Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ilgili birimleri tarafından bahse konu provokatif paylaşımlara ilişkin yürütülen çalışmalar sonucunda elde edilen ilk bulgular doğrultusunda yabancı uyruklu 7 şahıs yakalanmış olup adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından haklarında sınır dışı etme işlemleri başlatılacaktır.

Söz konusu provokatif paylaşımların tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılması ve bu paylaşımları yapan tüm şahıslar hakkında gerekli adli ve idari işlemlerin titizlikle ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle