• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yine Aynı Doktordan Estetik Faciası Haberi: İsviçre’den Operasyon İçin Gelen 3 Kadın Mağdur Oldu

Yine Aynı Doktordan Estetik Faciası Haberi: İsviçre’den Operasyon İçin Gelen 3 Kadın Mağdur Oldu

 Yine Aynı Doktordan Estetik Faciası Haberi: İsviçre’den Operasyon İçin Gelen 3 Kadın Mağdur Oldu
Okunuyor Yine Aynı Doktordan Estetik Faciası Haberi: İsviçre’den Operasyon İçin Gelen 3 Kadın Mağdur Oldu

Estetik faciası haberlerine bir yenisi daha eklendi. İsviçre’de yaşayan 3 Türk kadın, vücutlarındaki yaralanmalar nedeniyle ünlü estetikçi Bülent Cihantimur’dan şikâyetçi oldu. Cihantimur’a, Ukraynalı Asanova’nın ölümüyle ilgili dava açılmıştı

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre ‘Doctor B’ lakaplı ünlü estetik doktoru Bülent Cihantimur kliniğindeki ölüm sonrası, ünlü doktor hakkında başka bir iddia daha ortaya atıldı. İsviçre’de yaşayan 3 kadın, estetik ameliyat olduğu Cihantimur’un vücutlarını mahvettiğini ileri sürerek şikayetçi oldu.

İsviçre’de yaşayan 3 kadın, Doktor B lakaplı Bülent Cihantimur’a ulaştı

İsviçre’de ikamet eden 3 kadın, ‘Doktor B’ lakaplı Bülent Cihantimur tarafından ameliyat edildi. Kadınların güzel olma isteği ameliyat sonrası adeta kâbusa dönüştü. Olay geçtiğimiz yıl Şubat ayında meydana geldi. Gülay Y., İsviçre’de ikamet ediyordu. Kız kardeşi ve kuzeni ile İsviçre’de güzellik salonu işletmecisi olan 3 kadın ünlü estetik uzmanı Bülent Cihantimur’a ulaştı.

Tek derdi güzel bir fiziğe sahip olmak olan 3 kadın vücutlarının çeşitli yerlerinden ameliyat olmayı kabul etti. Gülay Y., popo ve göğüs estetiği ameliyatı olurken, akrabası Elif D., ve Ebru Ç., göğüs estetik ameliyatı ve karın germe ameliyatı olmayı kabul etti.

Ameliyat istenen sonucu vermedi

17-18 Şubat günü ameliyat masasına yatan 3 kadın ameliyat sonrası hastaneden taburcu edildi. İddiaya göre vücutlarında var olan ameliyat izlerinin kısa sürede kapanacağı söylenince 3 kafadar İsviçre’ye geri döndü. Aradan günler geçti ancak yine iddiaya göre kadınların ameliyat sonrası vücutlarında herhangi bir iyileşme olmadığı gibi sağlık açısından da her geçen gün kötüleşiyorlardı.

İsviçre’deki doktora göre yanlış tedavi

İsviçre’de bir doktora başvuran mağdur kadınlar ameliyat yapan doktora müracaat etmeleri gerektiğini öğrendi, çünkü doktorun estetik ameliyat sırasında yanlış bir tedavi uyguladığını, vücut hatlarının düzelmeyeceğini öğrenmişlerdi.

‘Biraz daha zaman gerekiyor’ demiş

Türkiye’ye dönen Gülay Y. ve iki akrabası vücudunda oluşan iltihaplanma ve geçmeyen yaralar neticesinde ikinci bir ameliyat oldu. Sonrasında doktorun, ‘İyileşecek, düzelecek, ameliyatlar, çok büyük ve önemliydi. Biraz daha zaman gerekiyor.’ Sözleriyle karşı karşıya kaldı.

‘Açık kıyafet giyemiyorum’

Savcılığa suç duyurusunda bulunan kadınlardan Ebru Ç., ‘Göğsümdeki meme ucunun köprücük kemiğime dikildiğini, çıplak gözle bile giydiğim kıyafetten görülüyor. Açık kıyafet giyemiyorum. Giydiğim zaman özel yerlerim dışarda kalıyor’ ifadelerini kullandı.

Şikayetçi oldular

Popo estetiği olan Gülay Y., poposundaki estetik sonrası pantolon giyemediğini, poposuna konulan estetiklerin iltihaplanma yaptığını ve poposunda ciddi anlamda yaralanmalar oluştuğunu ifade etti. Yapılan şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Müşteki avukatları Burcu Bilkay, ‘Müvekkillerimin yüklü miktarda para vererek yaptırdığı estetik operasyon sonucunda dışarıdan çıplak gözle bakıldığında dahi fark edilecek düzeyde dehşet verici bir görüntüye sahip olmuştur. Doktorun kusuru mevcuttur’ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle