• Ana Sayfa
  • Haber
  • İBB Sözcüsü Ongun’dan Taksiciler Odası Başkanı Aksu’ya: Eyüp Bey de direksiyona geçecek

İBB Sözcüsü Ongun’dan Taksiciler Odası Başkanı Aksu’ya: Eyüp Bey de direksiyona geçecek

 İBB Sözcüsü Ongun’dan Taksiciler Odası Başkanı Aksu’ya: Eyüp Bey de direksiyona geçecek
Okunuyor İBB Sözcüsü Ongun’dan Taksiciler Odası Başkanı Aksu’ya: Eyüp Bey de direksiyona geçecek

İBB’nin taksilerle ilgili yeni düzenlemesine Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu karara tepki gösterdi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Eyüp Bey de direksiyona geçecek’ dedi.

‘Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı’ şartı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Taksi plakası ağalığı bitecek. Gözünüz bizde olsun” sözleriyle duyurduğu yeni dönem başlıyor. Taksi plakası tahsisi ile ilgili yeni sistem yürürlüğe giriyor. Buna göre, taksi plakası satışında ‘Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı’ şartı aranacak. Ayrıca İBB, esnaf odaları ve emniyet birimleri temsilcilerinden oluşturacağı komisyon ile mevcut taksi plaka sahipleriyle ilgili inceleme yapacak.

Hukuka aykırı bulundu

Sputnik’in haberine göre, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) plaka satışında “Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı” şartı arama uygulamasının hukuka aykırı olduğunu savunarak konuyu yargıya taşıyacaklarını söylemişti.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter’dan Aksu’ya “Yeni düzenlemeyle, Eyüp Bey de direksiyona geçecek” diye yanıt verdi.

Ne olmuştu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), taksi plakası tahsisi ile ilgili yeni sistemi yürürlüğe sokmuştu. Bu sistemle taksi plakası satışlarında artık ‘Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı’ şartı aranmasına ve birden fazla kişinin bir araya gelip taksi plakası da alamamasına karar verilmişti. Mevcut plaka sahipleri için ise Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından araştırma kurulması onaylanmıştı.

Aksu ‘Yargıya taşıyacağız’ demişti

Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Bu durum kanuna hukuka aykırı, mal edinme kanununa da aykırı. Biz bu konuyu yargıya taşıyacağız kabul etmiyoruz” demişti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle